Idézetek

Szetey Gábor

2007.07.05 a 12. melegfesztivál megnyitóján

Magyar vagyok és európai. Közgazdász, személyügyi vezető. Társ, barát, néha ellenfél. És meleg. Mint ti. Mint még sok százezren ebben az országban, akik - remélem - meghallják ezeket a mondatokat.
Huh! Kimondtam.
És ki fogom mondani mindannyiszor, ahányszor ki kell mondani, hogy másik is kimondhassák. (...)
Még egyszer. Szetey Gábor vagyok. Hívő, magyar európai. Állampolgár, közhivatalnok, kormánytag. És meleg. Együtt élek valakivel, akit szeretek, és aki ma is itt van velem, és aki nélkül most nem lehetnék itt

Jónás Levente

2007.06.29

A Jobbik idén nemcsak hagyományos tiltakozással, hanem az ellendemonstráció keretében belül (...) a nyilvánosság fegyverét is segítségül hívva kíván tenni gyermekeink védelmében és közösségünk egészséges fejlődésének biztosítása érdekében

Takács András

2007.06.27

A Szabad Magyarországért Mozgalom közszeméremsértés és közösségellenes megbotránkozás okozása vétségének megakadályozása érdekében arra kéri az illetékes rendőri hatóságot, hogy a 07.7-re tervezett melegfelvonulást tiltsa be. (...) Magyarország morális megtisztulása és megújulása ott kezdődik, amikor a közerkölcs is védelmet élvez, amikor az egyén vagy a kisebbség másságának a tisztelete nem válik szabatossággá

Gyurcsány Ferenc

2007.03.15 a március 15. alkalmából tartott megemlékezésen

Megingathatatlanul hihetsz hagyományosnak gondolt férfi-női szerepekben, a család semmi mással nem pótolható összetartó erejében, vagy férfiként férfi, nőként nő szerelmére vágysz, ezzel együtt is összetartozunk.

Soltész Miklós

2007.01.06 Lévai Katalin szavaira reagálva

Akkor, amikor emberek tíz- és százezrei csúsznak egyre mélyebbre Magyarországon a megszorító intézkedések miatt, akkor (politikusok) azzal kezdenek el foglalkozni, hogy például az egyneműek házasságáról konszenzust kellene alkotni, meg ilyen hasonló kérdéseket fölvetni. Ez egyszerűen álprobléma. A KDNP nem támogatja az azonos neműek házasságát, ne is próbálkozzanak a kormánypártok konszenzuskereséssel ebben a kérdésben

Tarlós István

2006.09.01

Magánemberként én más irányultságú vagyok, mint a melegek, ezért ezt a dolgot nem értem pontosan, nem is gondolom, hogy közel kellene kerülnöm hozzá. (…) Távolról sem áll szándékomban önökkel vitatkozni vagy ellenségeskedni. Nem nagyon van nekünk találkozási pontunk; miért kellene haragban lennünk? (…) A felvonulások tekintetében nem az fog dönteni, hogy kik milyen céllal és milyen motivációk alapján vonulnak fel, hanem csak és kizárólag pragmatikus, a körülményekhez illeszkedő érvek dönthetnek. Ebben önöket más rendezvényekhez képest nem érheti negatív diszkrimináció. (…) Nem mondhatom azt (a melegeknek), hogy kérem, szavazzanak rám hiszen az ő szemszögükből nézve engem felöltöztettek a sátán ruhájába. Azt tudom mondani, hogy én senkit nem fogok megkülönböztetni hátrányosan a budapestiek közül

Tarlós István

2006.07.27

Nekem arra egy fővárosi választási kampányban semmi szükségem nincs, hogy Szénási kolléga elrohanjon a férfimanöken barátaihoz, akik erotikusan exponálják magukat a választáson. Én ezt szubjektíve Szénási kollégából kinézem és erre baromira nincs szükségem

Hock Zoltán

2006.07.06

Az MDF támogatja az azonos neműek élettársi kapcsolatát, a melegek házasságát azonban nem tartja aktuálisnak és indokoltnak, és nem jött el az ideje annak sem, hogy gyermeket fogadhassanak örökbe a homoszexuális párok. (...)
Az MDF nem zárná ki a pártból azt a politikust, aki esetleg bejelentené, hogy homoszexuális; az MDF egyébként sem foglalkozik azzal, hogy a tagoknak milyen a nemi identitásuk.
Az MDF ugyanakkor keresztény-konzervatív párt, értékvállalása dominánsabban a heteroszexualitás irányába mozdul el

Bégány Attila

2006.06.25

Szodomai jelenségnek tartjuk a melegmozgalomnak a házasság intézményére és gyermekek nevelésére vonatkozó igényét. A házasság csak férfi és nő között köttethet évezredek óta, a fogalmon való osztozkodási igényt agressziónak tekintjük (…) Szodomikus jelenségnek tartjuk a liberálisok homofóbia elleni, folyamatos kampányát is (…) Ez a kisebbség - az SZDSZ vezérletével és nem kis nemzetközi hátszéllel - agresszívan támadja az alkotmány által is védett házasság és család intézményét

Semjén Zsolt

2006.06.24

Vannak olyan, valójában periferikus témák, amiket a sajtó előszeretettel kap fel. Hogy mi a GDP-arányos deficit kérdésében a különbség az álláspontok között, azt bizony nem könnyű közérdeklődésre számot tartó módon előadni. De hogy a Józsi bácsi hozzámenjen-e a Bélához, erről viszont mindenkinek van véleménye. (…) Ellenzem homoszexuális polgártársaim diszkriminációját. De ellenzem azt is, hogy a házasság privilégiumát kiterjesszük rájuk. Mert az állam nem azért támogatja a házasságot szimbolikus és konkrét kedvezményekkel, hogy az állampolgárok különböző szexuális önmegvalósítását finanszírozza, hanem azért, mert történelmi tapasztalat és természeti tény, hogy férfi és nő kapcsolatában születik és nevelkedik fel a gyermek…És ellenzem, hogy homoszexuális párok gyereket fogadjanak örökbe, mert a gyerek egészséges fejlődéshez való alkotmányos joga erősebb jog, mint az egynemű pároknak a gyerekre való igénye. Köszönetet kell mondanom az SZDSZ-nek azért, mert gyalázkodásuk nélkül a KDNP aligha kaphatott volna ilyen ismertséget és támogatottságot. Amivel engem illettek ezekben a kérdésekben, azzal óhatatlanul tudatosították, hogy míg az SZDSZ a devianciák propagátora, addig a KDNP a normalitás védelmezője

Tarlós István

2006.06.23

Kicsit elkeseredem, mikor azt látom, hogy vannak emberek - mint az SZDSZ Új Generációjának tagjai -, akiknek ez a legfontosabb. Ebben a városban sokkal nagyobb problémák várnak megoldásra (…) Én azt szeretném, ha Budapesten mindenki jól érezné magát. Lehetőleg úgy, hogy közben ne zavarjon másokat. A kérdésre, hogy ebbe a (másokat zavaró) kategóriába tartozik-e egy melegfelvonulás: nem kívánok ebben elmélyedni, ha ennyire érdeklik önöket ezek a fesztiválok, javaslom, hogy forduljanak az SZDSZ ifjúsági tagozatához

Ungár Klára

2006.06.22 a 11. melegfesztivál megnyitóján

Nincsen okunk arra, hogy ne követeljük a maximumot. Nincsen okunk arra, hogy ne követeljük meg az örökbefogadást, a házasságot, a meleg kapcsolatok minden téren való elfogadását. Tudniillik nincsenek érvek. Csak előítéletek a melegekre vonatkozóan

Molnár Tamás

2006.06.20

Az USA elnökéről csak egy jót tudunk elmondani: ellenzi a homoszexuálisok házasságát. A magyar parlamenti pártok vezetői persze nem ezért üdvözlik a látogatását kitörő lelkesedéssel

Bégány Attila

2006.05.29

A Jobbik a kormányprogram megszavazásának napján Szodoma-díjban fogja részesíteni Gyurcsány Ferenc magyarországi miniszterelnököt, ha enged a homoszexuális lobbi nyomásának, és a polgári törvénykönyv módosításával megteremtik a regisztrált élettársi kapcsolat lehetőségét. (…) miközben Magyarországon a több százezer élettársi kapcsolatban élő férfit és nőt senki sem szervezi mozgalomba, hogy követeljék élettársi kapcsolatuk hivatalos regisztrálhatóságát, addig a homoszexuálisok nélkülözhetetlen dobbantónak tekintik azt a házasság eléréséhez, amihez az SZDSZ-t érezhetik maguk mögött. A regisztrált élettársi kapcsolat nem más, mint ceremónia nélküli, világi házasság, amit a társadalom kisebb ellenállásával szabhat azonos neműekre is a törvény. …ahol a homoszexualitásnak kultusza van, ott a heteroszexualitás is elsősorban öncél, és nem két embert a gyermekek nevelésére is összekötő kapocs

Tamás Gáspár Miklós

2006.04.01

Az is aggasztó lenne - ha Semjén Zsolt, a KDNP elnöke, fideszes képviselőjelölt nem volna kelet-európai politikus -, hogy valakinek annyira kényszeres, középponti gondolata legyen a homoszexualitás, mint ennek a szegény, szánalomra méltó felebarátunknak. Ez a Kaczynski-klón (…) azt képzeli, hogy a homoszexualitás deviancia…

Semjén Zsolt

2006.03.28 a Nógrádi megyei Pásztón

Gondolják végig, hogy hova vezet az a folyamat, hogy ha törvényesítik mondjuk az egyneműek házasságát. (…) Ha mondjuk Ungár Klára feleségül vehet egy nőt, akkor (…) nagytermészetű Kovács László joggal érzi magát diszkriminálva, hogy szegény felesége mellé miért nem veheti el három-négy további barátnőjét, és akkor egész háremmel mehetne Brüsszelbe. (…) Mindenki azt csinál a magánéletében, amit akar, de ne hívják házasságnak, mert az megszentelt fogalom, és ne fogadjanak örökbe gyereket, mert a gyerek egészséges fejlődéshez való joga erősebb alkotmányos jog, mint az egynemű pároknak a gyerekre való igénye

Semjén Zsolt

2006.03.25 a KDNP budapesti országos nagygyűlésén

Elég volt a devianciából, a meleg büszkeségből és abból az értékrombolásból, amit az SZDSZ művelt: itt az ideje annak, hogy egyszer s mindenkorra eltűnjenek a magyar politikai életből. (…) Az SZDSZ a devianciát propagálta, mi pedig, kereszténydemokraták a magyar nép óriási többségének támogatásával a normalitás védelmezői vagyunk. (…) (Lech Kaczynski lengyel elnöknek) Varsó polgármestereként volt bátorsága, hogy az ifjúság és a közerkölcs védelmében kivágja Varsóból a meleg felvonulást

Csurka István

2006.03.24

És azt sem engednénk, hogy a homoszexuálisok - például a munkahelyükön - előnyöket élvezzenek a másságuk miatt. Megszüntetnénk előjogaikat

Mikola István

2006.03.21 Pécsett

Az alapigazság azért ma is az, hogy azért a gyerek mégis egy férfi és egy nő szerelméből születik. (…) Vagyok olyan liberális ponton, bemutatom a feleségem, a feleségem, aki egy nő. Elképesztő helyzetek vannak!

MSZP

2006.03.01 a Na Végre! magazin körkérdésére válaszolva

Amikor a programban arról beszélünk, hogy ellenzünk mindenfajta hátrányos megkülönböztetést, diszkriminációmentes légkört és gyakorlatot folytatunk, akkor abba természetesen a mássággal élőket ugyanúgy beleértjük, mint a társadalom más, hátrányos rétegeit. (…) Az azonos neműek regisztrált élettársi kapcsolatának elismerését nem ellenezzük. Az azonos neműek házassága, illetve az azonos neműek részére gyermek örökbefogadása - olyan érzékeny területek, amelyek Magyarországon még nincsenek +kibeszélve+. (…) Az emberek többségét ma sokkal nagyobb, sokkal több embert érintő és súlyosabb kérdések foglalkoztatják annál, mint hogy a melegek házasságát engedélyezze az Országgyűlés. Politikai akarat, társadalmi nyomás kérdése, hogy mikor foglalkozik végre a magyar parlament ezzel a kérdéssel is. (…) Véleményünk szerint a gyermeknek mindkét nemű szülő példájára szüksége van ahhoz, hogy egészségesen fejlődjék mind fizikai, mind mentális értelemben.

Oldalak