Soproni Tamás István

Terézvárosban születtem, és már több mint három évtizede itt élek. A szüleim adták számomra az életre szóló mintát szolidaritásból és tisztességből. Édesanyám nappali hajléktalanmelegedőn önkénteskedett, és sose felejtem el, hogy ha a közértbe betérve meglátott egy hajléktalant, nem jöttünk ki anélkül, hogy ne hoztunk volna neki is egy zsemlét és némi párizsit. És hiába volt szűkös édesapám sekrestyési fizetése és édesanyám rokkantnyugdíja, a szüleim felelősségüknek érezték, hogy törődjenek a nálunk jobban rászoruló baráti családokkal is. Ezek az élményeim határozzák meg azt, hogy ki vagyok ma emberként és politikusként. Anglisztika szakon végeztem, ahol elsősorban nyelvészettel és az egykori gyarmatok történelmével foglalkoztam. Közel tíz évig éltem fordításból, mellette pedig tanultam, nemzetközi tanulmányokat hallgattam. A 2017-ben párttá alakult Momentum Mozgalom első alelnöke voltam. A politizálás nekem a közéletről való beszéd mellett a mindennapi aktivizmust is jelenti: nem csak szavakban, hanem tettekben is kifejezni azt a szándékot, hogy ahol élünk, az legyen egy jobb hely. Én arra vállalkoztam, hogy Terézvárost jobb hellyé teszem. Egy olyan kerületté, ahol egyaránt otthon érzik magukat az itt lakó idősek, fiatalok és családok, az ide érkező turisták, mindenki, akinek fontos a zöld környezet, a tisztaság és a rendezett utcák. Ezt a vállalásom egyedül nem tudom teljesíteni, kellenek képviselő társaim, kollégáim, és kellenek legfőképpen Önök, akiktől nem csak a felhatalmazást kaptam, hanem akiktől várom is a jelzéseket, a javaslatokat, kritikákat, az együttműködést.